Документ BAS

Програма BAS складається з таких основних елементів:

 • довідники
 • документи
 • регістри
 • плани рахунків
 • перерахування
 • константи
 • звіти
 • обробки

Про довідниках ми говорили в окремій статті, тут же поговоримо про документи BAS.

Що таке документ BAS.

Документ BAS призначений для того, щоб відобразити будь-яку господарську операцію в програмі BAS. Які це можуть бути операції:

 1. Надходження товару
 2. Продаж товару
 3. Установка ціни продажу
 4. Виробництво продукції
 5. Списання та оприбуткування
 6. Акт виконаних робіт
 7. Прибутковий і видатковий касові ордери
 8. І багато інших операцій

Для кожної з операцій в BAS передбачений свій документ, який вміє відображати в системі певну операцію, так, наприклад, давайте розглянемо, як це застосовувати в разі, коли потрібно відобразити надходження товару від постачальника.

 

Застосування документа BAS

Розберемо на найпростішому прикладі. Уявіть собі що ви купили товар яким будете торгувати. Наприклад, це буде пилосос. Постачальник видав вам паперовий оригінал (накладну) в якій зазначено хто є постачальником, коли ви купили цей товар, яка ціна, сума і інші дані. Тепер нам потрібно факт придбання товару відобразити в BAS. Для цього потрібно скористатися документом, який вміє відобразити це в самій BAS. Їм є «прибуткова накладна», або «Надходження товарів і послуг» – це залежить від конфігурації BAS, якою ви користуєтеся.

Ми виберемо конфігурацію «Управління невеликою фірмою» і документ «Прибуткова накладна»

Документ Приходная накладная

У ньому зазначаються: дата, постачальник, договір, склад, товар, його ціна і сума.

Як бачите, в програмі BAS дуже просто, за допомогою прибуткової накладної здійснити оприбуткування товару, і як тільки ви його проведете, у вас на складі з’явиться товар.

Будь-який Документ в програмі BAS має 3 статусу:

 • Чернетка (непроведений)
 • Проведено (проведений)
 • Позначений на видалення (це непроведений з позначкою червоним хрестиком)

Нижче на малюнку ви бачите, як вони виглядають в списку. (Статус на зображенні, по черзі відповідає статусу, описаного вище)

Список документов со статусами

Розповім трохи докладніше про статуси.

Статус Черновик (непроведений) – це, можна так сказати, заготовка, яка просто існує в програмі, але несе ніякого функціонального навантаження. Такі документи не містять ніяких профодок і рухів.

Статус проведено (проведений) – це документи, які вже несуть своє функціональне навантаження. Вони містять проводки і руху. Так, наприклад, якщо провести прибуткову накладну, то товар з’явиться на складі.

Статус Позначений на видалення (це непроведений з позначкою червоним хрестиком). Такий документ так само не несе ніякого функціонального навантаження, не має проводок і рухів. Але відрізняється від чернетки тим, що при черговому видаленні помічених об’єктів буде видалений з системи.

Цього цілком достатньо щоб ви зрозуміли сенс.

Якщо виникли запитання – вам сюди!