Документ 1С:Підприємство

Програма 1С:Підприємство складається з таких основних елементів:

 • довідники
 • документи
 • регістри
 • плани рахунків
 • перерахування
 • константи
 • звіти
 • обробки

Про довідниках ми говорили в окремій статті, тут же поговоримо про документи 1С:Підприємство.

Що таке документ 1С:Підприємство.

Документ 1С:Підприємство призначений для того, щоб відобразити будь-яку господарську операцію в програмі 1С:Підприємство. Які це можуть бути операції:

 1. Надходження товару
 2. Продаж товару
 3. Установка ціни продажу
 4. Виробництво продукції
 5. Списання та оприбуткування
 6. Акт виконаних робіт
 7. Прибутковий і видатковий касові ордери
 8. І багато інших операцій

Для кожної з операцій в 1С:Підприємство передбачений свій документ, який вміє відображати в системі певну операцію, так, наприклад, давайте розглянемо, як це застосовувати в разі, коли потрібно відобразити надходження товару від постачальника.

 

Застосування документа 1С:Підприємство

Розберемо на найпростішому прикладі. Уявіть собі що ви купили товар яким будете торгувати. Наприклад, це буде пилосос. Постачальник видав вам паперовий оригінал (накладну) в якій зазначено хто є постачальником, коли ви купили цей товар, яка ціна, сума і інші дані. Тепер нам потрібно факт придбання товару відобразити в 1С:Підприємство. Для цього потрібно скористатися документом, який вміє відобразити це в самій 1С:Підприємство. Їм є «прибуткова накладна», або «Надходження товарів і послуг» – це залежить від конфігурації 1С:Підприємство, якою ви користуєтеся.

Ми виберемо конфігурацію «Управління невеликою фірмою» і документ «Прибуткова накладна»

Документ Приходная накладная

У ньому зазначаються: дата, постачальник, договір, склад, товар, його ціна і сума.

Як бачите, в програмі 1С:Підприємство дуже просто, за допомогою прибуткової накладної здійснити оприбуткування товару, і як тільки ви його проведете, у вас на складі з’явиться товар.

Будь-який Документ в програмі 1С:Підприємство має 3 статусу:

 • Чернетка (непроведений)
 • Проведено (проведений)
 • Позначений на видалення (це непроведений з позначкою червоним хрестиком)

Нижче на малюнку ви бачите, як вони виглядають в списку. (Статус на зображенні, по черзі відповідає статусу, описаного вище)

Список документов со статусами

Розповім трохи докладніше про статуси.

Статус Черновик (непроведений) – це, можна так сказати, заготовка, яка просто існує в програмі, але несе ніякого функціонального навантаження. Такі документи не містять ніяких профодок і рухів.

Статус проведено (проведений) – це документи, які вже несуть своє функціональне навантаження. Вони містять проводки і руху. Так, наприклад, якщо провести прибуткову накладну, то товар з’явиться на складі.

Статус Позначений на видалення (це непроведений з позначкою червоним хрестиком). Такий документ так само не несе ніякого функціонального навантаження, не має проводок і рухів. Але відрізняється від чернетки тим, що при черговому видаленні помічених об’єктів буде видалений з системи.

Цього цілком достатньо щоб ви зрозуміли сенс.

Якщо виникли запитання – вам сюди!