BAS тормозить. Що робити і як прискорити роботу програми.

Часто зустрічається ситуація, коли база BAS починає гальмувати. І це пов’язано з рядом причин.

  1. База даних не проіндексована. Ваша база BAS вимагає догляду. І її регулярно потрібно перевіряти на фізичну цілісність і проводити переіндексацію, інакше база даних буде гальмувати.
  2. Низька потужність сервера або комп’ютера де встановлена база даних.
  3. База дуже виросла в розмірі.
  4. Проблема з внутрішньою мережею або з інтернетом.

Розглянемо детальніше кожен пункт.

1 – “Фізична цілісність і переіндексація”. Через порушення індексації програма BAS може гальмувати.

Є кілька способів зберігання бази даних.

Перший спосіб – Файловий режим.

В цьому режимі база даних знаходиться в одному файлі, який називається “1Cv8.1CD”. Для обслуговування даної бази, необхідно слідувати наступної інструкції. Не забудьте, що процес потрібно проводити на тому комп’ютері, на якому знаходиться сама база даних.

1 – дочекатися поки все користувачі вийдуть з бази даних.

2 – зробити резервну копію бази даних. Для цього достатньо скопіювати файл “1Cv8.1CD” в будь-яке місце на вашому жорсткому диску.

3 – зайти в конфігуратор під користувачем, який має повні права.

4 – Зайти в пункт меню “Адміністрування”, вибрати “Тестування і виправлення“. Програма запропонує вам зробити резервну копію. Натискаємо “Продовжити”, адже ми вже зробили копію. У діалоговому вікні вибираєте 3 пункту, як зазначено на скріншоті, потім встановлюєте перемикач в положення “Тестування і виправлення” і натискаєте кнопку “Виконати”.

Тестирование и исправление 1С или BAS

Якщо все пройде вдало, ви побачите таку картинку:

Тестирование 1С или BAS закончено удачно

Якщо там будуть помилки, то вам слід звернутися до вашої обслуговуючої компанії за допомогою.

Якщо все в порядку, просто закривайте конфигуратор і продовжуйте роботу.

Якщо ваша база даних має великий розмір, то дана процедура буде дуже тривалою, до того ж, тривалість залежить від потужності комп’ютера.

 

Другий спосіб – Серверний режим. 

Клієнт серверний режим, це коли база даних зберігається в спеціальному програмному забезпеченні, яке забезпечує роботу бази даних, її збереження і цілісність. У ролі такого програмного забезпечення зазвичай використовується “Microsoft SQL Server“, “IBM DB2”, “PostgreSQL”.

В цьому випадку перевірку цілісності і переіндексацію необхідно налаштовувати в цьому програмному забезпеченні. Якщо у вас серверний режим, то поставте завдання вашого системного адміністратора, він напевно знає як це робиться. Про це є написані статті, які можна знайти в мережі інтернет.

2 – низька потужність сервера або комп’ютера

 

Впливає на продуктивність комп’ютера і процесор і жорсткий диск і кількість оперативної пам’яті. Якщо у вас слабке “залізо”, то програма BAS буде гальмувати. Найпростіший спосіб вплинути на продуктивність – зробити дефрагментацію жорсткого диска. Інші способи – поставити більш потужний процесор, встановити твердотільний жорсткий диск SSD і збільшити обсяг оперативної пам’яті.

Скажу, що жорсткий диск SSD збільшує продуктивність в рази. Так що в першу чергу спробуйте додати на комп’ютер, де знаходиться база даних жорсткий диск SSD, перенесіть на цей диск базу даних і ваша 1С стане спритніше.

 

3 – База дуже виросла в розмірі

Спочатку ваша база даних могла бути менше 1 гігабайта. Але минув час і вона має розмір 5, 10, 50 гігабайт а то і більше. 

Якщо у вас файлова база (описано вище) має розмір більше 5 гігабайт або в базі працюють більше 5 користувачів, то потрібно перейти на клієнт-серверний варіант роботи. Це дозволить вам продуктивно працювати з постійно зростаючою базою і великою кількістю користувачів.

Можна також замислитись про процедуру Згортки бази. Це коли за певний період часу видаляються документи і вносяться початкові залишки. Це дозволить зменшити базу даних в розмірі і база знову стане спритною, але ви втратите статистику продажів, розрахунків та інше.

Але якщо ви цього не зробите, то база BAS буде гальмувати все більше і більше.

4 – Проблема з внутрішньою мережею або інтернетом

 

Тут рекомендації залежать від того яким чином виконується підключення до бази даних.

Якщо режим доступу до бази по локальній мережі. Папка бази даних розшарено на іншому комп’ютері. Стикаємося з такими випадками, коли клієнтський комп’ютер підключається до мережі не по дротах а через Wi FI. Це значно уповільнює роботу. У такому випадку підключення до локальної мережі повинно виконуватися виключно по мідному кабелю (Вита пара 5-ї категорії).

Якщо база даних знаходиться в інтернеті. Тут залежить не від швидкості підключення а від якості інтернет каналу. Що таке якість: 

1 – На скільки стабільно підключення, чи немає частих обривів і помилок.

2 – Час затримки повинен бути не більше 40. Якщо більше 40 у вас будуть спостерігатися проблеми зі швидкістю роботи.

ping 1С або BAS

Якщо швидкість більше 40 потрібно перевірити вашу локальну мережу. Бувають випадки, коли на одному з комп’ютерів користувач встановив програму для скачування скажімо фільмів, і ця програма використовую весь канал інтернету і база буде гальмувати BAS.

Я перерахував вам основні причини, через які BAS гальмує, і привів основні способи вирішення.

Якщо ж ви використали всі перелічені способи, і  ваша база все ж працює повільно, зверніться до нас, і ми знайдемо її слабке місце. Замовити консультацію.