Skip to content
  • Про компанію
  • Контакти
  • Вакансії
  • Зворотній зв’язок
  • Facebook
Фабрика Управління Бізнесом
  • Головна
  • BAS
  • Послуги
  • Розробки
  • Кейси
  • Статті
call+38 (097) 377-02-04
Головна
/
Кейси по 1С та BAS
/
Кейс – 9 – автоматизація виробництва і логістики “1С: Підприємство” “Управління невеликою фірмою”

Як ми автоматизували виробництво і логістику за допомогою програми “1С:Підприємство” “Управління невеликою фірмою”
на підприємстві, яке виробляє тротуарну плитку.

Замовник

 

Виробниче підприємство, яке виробляє тротуарну плитку та бордюри.

Завдання

 

Замовник звернувся до нас на етапі закінчення будівництва заводу. Завдання було автоматизувати всі виробничі процеси, облік сировини, готової продукції, налаштувати роботу менеджерів з продажу, логістику і отримати фінансовий результат діяльності підприємства. Крім того потрібно було автоматизувати діяльність бухгалтерії (Документи з управлінської бази повинні переливатися в бухгалтерську). 

Рішення

 

Проаналізувавши бізнес замовника спільно було прийнято рішення використовувати два програмних продукту, а саме “1С:Підприємство Управління невелика Фірмою” (УНФ) і “1С:Підприємство” “Бухгалтерія для України”. Чому було прийнято таке рішення. Тому що бюджет був невеликий і на підприємстві немає складної системи розподіл витрат “. УНФ для автоматизації подібного роду підприємств є відмінною програмою.

Придбали дві програми, клієнтські ліцензії, встановили їх на сервер, активували ключі захисту і почали роботи.

Насамперед пройшлися по всім бізнес-процесам на виробництві. Так як завод ще не запущений – ми склали бізнес-процеси як повинні будуть працювати менеджери з продажу. Далі продумали як повинна буде працювати логістика і так само прописали бізнес-процеси.

Виробництво.

Почали з виробництва. Сам тих-процес виробництва не складний, всього 2 етапи, і труднощів це не становило. На заводі стояла велика машина, яка подавала в зону виробництва цемент з мучки і піском, і видавала кількість використовуваної сировини. На цьому етапі виливалася форма. Потім форми переміщалися в цех сушки. У цеху сушки також проблем не було, продукція твердіє, відбувався контроль якості і в разі вибракування з’являвся шлюб. З усіма процесами в виробничому цеху справлявся начальник виробництва. Він вводив всі дані в програму, і на виході отримував готову продукцію. Потім продукція переміщалася на склад готової продукції.

Продажі.

Самих менеджерів з продажу ще не було, але ми по раніше складеному бізнес-процесів зробили ряд налаштувань. Створили в “1С:Підприємство” “Управління невеликою фірмою” кілька видів цін: Оптова-1, Оптова-2, Оптова-3. Прописали права доступу для менеджерів з продажу для того щоб вони завжди бачили залишок тільки на складі готової продукції, і не мали доступу до документів виробництва. Заборонили їм створювати номенклатуру. Загалом дозволили робити тільки ті дії у програмі “1С:Підприємство” “Управління невеликою фірмою”, які були прописані.

Логістика.

На логістиці зупинилися більш детальніше, так як був і самовивіз та доставка нашими силами і доставка перевізником. За основу взяли логістичний функціонал, який вже є в програмі “1С:Підприємство” “Управління невеликою фірмою” і допрацювали його під прописані процеси. Складнощів це не викликало, так як більшість функціоналу вже існувало в програмі. Ми просто додали туди ряд речей, таких як сума фрахту, номери автомобілів, перевізників та інше.

Обмін з бухгалтерією.

Завдання стояло така. Потрібно переливати в бухгалтерію тільки певні довідники і документи Юридичної особи. Склад документів: всі документи крім виробничих. Для того щоб впоратися з цим завданням ми внесли зміни в штатний механізм обміну. Природно, перш ніж його міняти продумали на що вплине такий “хитрий перелив”, продумали як це реалізувати і виконали налаштування. Тепер бухгалтерія щаслива, їй не потрібно вводити ручками всю первинну документацію в програму.

Запуск програми.

Після закінчення будівництва, завод почав “калібрування”. Вони випускали дрібні партії продукції і перевіряли її якість. Приблизно через місяць почалося масове виробництво продукції. Завод запрацював на повну котушку. З’явилися менеджери з продажу, бухгалтери. Кожен бухгалтер був нами навчений,і перший місяць ми постійно відповідали на дзвінки як зробити ту чи іншу операцію. Бухгалтера допомагали завідувачу виробництвом вносити дані в програму. Через місяць все вляглося, запуск був здійснений. 

Після запуску.

Через 2 місяці після запуску з’ясувалося, що деякі процеси які ми спланували спільно з замовником були некоректні, що насправді, як показала практика саме цього бізнесу, потрібно трохи по іншому. Так, природно, вгадати тут складно, і ми “підпиляли” програму “1С:Підприємство” “Управління невеликою фірмою” в тих місцях, які потребували доробці. Насправді, робіт було небагато, поправили деякі моменти пов’язані з логістикою і продажами.

Фінансовий результат.

Після закінчення першого місяця ми разом з головним бухгалтером закрили місяць. Але спочатку я навчив бухгалтера формувати документ “Розподіл витрат” і тільки після цього ми отримали правильну собівартість і фінансовий результат.

Що отримав замовник

 

  1. Автоматизований облік на виробництві. Ми знаємо скільки і якого матеріалу є на складі сировини, скільки продукції справили, і скільки плануємо провести.
  2. Є чіткий облік кожного замовлення покупця і стан взаєморозрахунків по кожному замовленню покупця.
  3. Формуються банківські і касові операції окремою людиною, яка не задіяний в продажах (Це для забезпечення безпеки).
  4. Замовлення доставляється клієнтам в обумовлені терміни завдяки правильно налаштованої логістиці в програмі “1С:Підприємство” “Управління невеликою фірмою” (Машина спочатку замовляється, потім підтверджується, потім вантажиться і виконує доставку).
  5. Фінансовий результат готовий уже до п’ятого числа наступного місяця.
  6. Головний бухгалтер більше часу приділяє контролю за виробництвом та продажем, так як діяльність його автоматизована.
Поділитися
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Pinterest

Свежие статьи

  • Як створити чисту базу BAS або 1С:Підприємство. 19.08.2021
  • Відмінності файлової і клієнт серверної версії 1С:Підприємство. Що обрати. 17.08.2021
  • 1С:Підприємство або BAS тормозить. Що робити і як прискорити роботу програми. 23.02.2021
  • Як утримати замовника, або що треба зробити щоб замовник працював з вами довго. Дізнайтеся секрет і застосуєте його в своєму бізнесі. 22.02.2021
  • Як прискорити процес роботи з товарами в 1С:Підприємство чи BAS. Покрокова інструкція. 18.02.2021

Отзывы наших заказчиков

Михайло Гриськов
ПП “Кова” – мережа продуктових магазинів
Мені в роздрібному бізнесі важлива швидкість реагування в разі виникнення проблем. Тут мені допомагають дуже оперативно.

Гриськов Михайло - директор

Мені в роздрібному бізнесі важлива швидкість реагування в разі виникнення проблем. Тут мені допомагають дуже оперативно.

Гриськов Михайло - директор

Булелык Ольга Романовна
Запуск та настройка системи виробництва на ТОВ “Проскурів-Агро”
В Фабриці управління бізнесом дійсно працює команда професіоналів. Автоматизувавши компанію ми отримали повний контроль над кожним етапом виробництва продукції, синхронізували один з одним багато ділянок виробництва. Всі філії працюють з...

Булелик Ольга Романівна - головний бухгалтер

В Фабриці управління бізнесом дійсно працює команда професіоналів. Автоматизувавши компанію ми отримали повний контроль над кожним етапом виробництва продукції, синхронізували один з одним багато ділянок виробництва. Всі філії працюють з центральною базою даних. Нарахування зарплати і здача регламентованої звітності робиться швидко. В системі є дуже гнучкі звіти користуватися якими одне задоволення.

Булелик Ольга Романівна - головний бухгалтер

2.0
2
  • Facebook
Copyright © 2020 Фабрика управління бізнесом. Усі права захищені.

| Політика конфіденційності | | Відмова від відповідальності | | Згода з розсилкою |

  • Головна
  • BAS
  • Послуги
  • Розробки
  • Кейси
  • Статті